Ettevalmistusklassi vastuvõtt

Meie kool pakub ettevalmistusklassi 2016/2017 teenust. Ettevalmistusklassi taotluste vastuvõtt toimub tööpäevadel alatest 02.05.2016 kabinetis №5 (algkooli korpuses). Avalduse vormi saab allalaadita siit.

On tuntud rahvatarkus „Hea sõber on rohkem väärt, kui rikkus”. Sellise sõpruse nimel toimus Tallinna Mahtra Põhikoolis kohtumine meie heade sõpradega Venemaalt, Moskva gümnaasiumi nr.2098 õpilaste ja õpetajate esindajatega.

26.märtsil toimus Tallinnas Lindakivi kontserdisaalis laste loomingu festival Balti Noodid 2016.
Festivali eesmärgiks on laste loomingu toetamine ning andekatele eelkooli- ja kooliealistele lastele võimaluse andmine enda näitamiseks vokaalis, koreograafias ja kujutavas kunstis.
Laste loomingu festivali "Balti Noodid" korraldab Rahvusvaheline Rahvuskultuuride Ühenduste Liit Lüüra. Festivalil sai üles astuda nii laulu, tantsu kui kunstitööde kaudu.
Tallinna Mahtra Põhikool osales sel aastal ühes kategoorias – laul.

Lindakivi Kultuurikeskuses astus üles 21 erinevat kollektiivi. Esinejate hulgas oli nii tantsu-ja laulustuudiote lapsi, lasteaedade ja koolide esindajaid. Suurel laval astus üles Tallinna Mahtra Põhikooli 2.D klassi õpilane Alisa Kovšikova lauluga "Majakene mere ääres" muusikaõpetaja Maria Kondratjeva juhendamisel. Esinemine läks kenasti korda, Alisa esinemine oli igati tubli ja julge!
Täname festivali korraldajat Lüürat, kes meid väga hästi vastu võttis!

Täname ka meie kooli esindajaid ning muidugi vanemaid!

Lugupeetud lapsevanemad! Palume Teil osaleda Tallinna Mahtra Põhikooli poolt korraldatud rahuloluküsitluses. Täites ära järgneva küsimustiku hindate tehtud tööd ja saate avaldada arvamust koolile olulistel teemadel. Oleme väga tänulikud, kui leiate 10 minutit oma ajast, et küsimustik täita. Küsimustele saab vastata kuni 8.aprillini. Küsimustiku leiate siin - http://goo.gl/forms/ekqqls5KZW

8.märtsil meie koolis toitub seitse lühendatud tundi seoses Rahvusvahelise naistepäeva. Kell 13:00 aulas algab pidulik kontsert.  Kutsume kõiki õpetajaid ja 7-9 klassi tüdrukuid!

Käesoleval aastal meie kool osaleb projektis “Kaitse ennast ja aita teist”. Projekti raames kuuendate klasside õpilased terve õppeaasta jooksul läbivad koolitust. Ohutusreeglitest, esmaabi osutamisest endale ja teistele räägivad meie õpilastele Punase Risti, Päästeameti, Liikluspolitsei spetsialistid. Koolitus toimub nii koolis, kui ka väljaspool koolimaja. 2016.aasta mais 8-liikmeline kuuendate klasside võistkond sõidab ühepäeavasesse laagrisse, kus näitab „välitingimustes” oma oskusi ja teadmisi.

Detsembris 2015 Talinna Mahtra Põhikooli õpilased saatsid 27. jõulupostkaarte joonistusvõistlusele "Lennukad jõulud".
Konkursile jõudnud üle 400 vahva pildi. 30 joonistajate vahel oli loositud lennuakadeemia šokolaade, Apollo kinkekaarte ja akadeemia lennusimulaatori kinkekaarte.

Loosiõnn naeratas järgmistele  meie joonistajate õpilastele:
1. 2.d klassi õpilane Alisa Kovšikova
2. 9.a klassi õpilane Anna Tomson
3. 9.b klassi õpilane Roman Otto

Kõigile võitjatele oli saadetud auhinnad postiga koju.

Eesti koolilaste metsapostkaardi 13. konkurss teemal „Minu suurim looduselamus“ on lõppenud. Konkursile oli laekunud 2909 metsapostkaarti 127 erinevast haridusasutusest üle Eesti.

Tallinna Mahtra Põhikoolist osalesid 2d ja kõik 5  - 9 klassid. Meie koolist oli saadetud umbes 50. postkaarti, kus olid loodusjoonistused.

Kõigi esitatud tööde seast valisid Riigimetsa Majandamise Keskuse loodushoiuosakonna töötajad välja 100 postkaarti, mis osalesid rahvahääletusel.

Rahvahääletuse tulemusel selgus 36 paremast tööst trükitakse postkaardikomplekt, mis saadetakse tänuks osavõtnud koolidele ja 36 väljavalitud töö autoritele.

Meie 5a klassi õpilane - Alekse Ustinov postkaardiga “Kes seal on?” sai rahvahääletusel  27. koha ja see on suurepärane tulemus, ja tema saab postkaardikomplekt. Sada parimatest on Angelina Dolgova 5a klassi õpilane postkaardiga “Kassid kuuvalgel, Kristina Kulakova 5d klassi õpilane postkaardiga - “Elu”, Aleksandra Gradussova 7b klassi õpilane postkaardiga “Sügis”, Anastassija Medvedeva 9b klassi õpilane postkaardiga “Sügisene puu”.